24 Kasım 2015 Salı

Geym Of Bizans - Bizans Oyunlarını İzleyin

Geçtiğimiz yıllarda Kahpe Bizans ismiyle başrollerini Mehmet Ali Erbil'in Oynadığı sinema filmi ile epey ses getirmiş olan filmin ardından 2 'incisinin çıkıp çıkmayacağı hep merak konusu olmuştu.

Bu bekleyişlerin sonunda Gani Müjde yönetmenliğinde çıkacak olan film çekilmeye karar verildi fakat bu sefer de ismi Tartışma konusuna neden oldu. Gani Müjde’nin yeni filmi olan Bizans filminde çıkan isim krizi bir süre sonra aşıldı. Müjde, mahkemeye taşınan "Kahpe Bizans" ismini değiştirme kararı aldı ve yeni isim sonunda belli oldu.

geym of bizans
geym of bizans - murat dalkılıç


Kahpe Bizans”ın devamı niteliğinde çekilen filmin adının “Kahpe Bizans 2” olması planlanıyordu, ancak ilk filmin yapımcıları isim hakkı davası açınca Müjde yeni bir isim bulmaya karar verdi. Bunun için de sosyal medyada bir kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında birinci olan isim, önceki gün açıklandı. Avşar Film ve Tükenmez Kalem’in yapımcılığını üstlendiği film, 2016 yılında “Geym of Bizans/Bizans Oyunları” adıyla vizyona girecek.

Film komedi macera türü Alanında bıraktığı tatla yeniden salonlara bomba gibi bir kadro ile dönüş yapma hazırlıkları içerisinde gün sayıyor. Filmin konusu da oldukça komik bir dille izleyicilerin beğenisini toplayacağa benziyor. Güney Amerika’nın sıcağı Mayalar'ın canına tak ettirir ve taşının toprağının altın olduğunu duydukları Anadolu’ya göç etmeye karar verirler.

Bağcılar civarına yerleşen Mayalar, Türk boyları ile kaynaşır ve Güney Amerika’nın tekniğini Anadolu’nun kültürüyle birleştirirler. Ama kısa zamandaki bu yükselişleri komşuları olan Bizans’ın dikkatini çeker. Barışsever Bizans Kralı 3. Klitor gerçek bir Maya hayranıdır ama imparatorluk içerisinde karısı 5. Klitorya ve kardeşi Muhteris'in entrikalarına engel olamaz.

İlki 2000 yılında vizyona giren ve izlenme rekorları kıran Kahpe Bizans filminin 15 yıl aradan sonra gelen ikinci filminde senaryo ve Yönetmenliği yine Gani Müjde ait olacak. Bir önceki filminde başarısını kanıtladığı ve uzun seneler herkesin benimsediği filmi şimdi de yine aynı performansla tekrar izleyicilerin beğenisine sunuyor.Filmin başrollerinde ise kimini ekranlardaki başarılı dizilerden tanıdığımız ,kimisi ise başarılı sinema yapımları ile ses getirmiş oynadığı karakter ile hafızalara yer etmeyi başarmış olan oyunculardan Oluşan kadroda Gürkan Uygun, Tolgahan Sayışman, Gonca Vuslateri, Ünal Yeter, Murat Dalkılıç ve Tuvana Türkay yer alırken, kadroda kendilerine Nazmi Kırık, Altuğ Yücel, Ebru Aykaç, Hazal Şenel, Özge İnce, Ömür Özdemir, Anıl Altınöz, Oğuzhan Uğur, Caner Erdem, Tahsin Hasoğlu isimleri eşlik ediyor. Bakalım bu hd film izleme kalitesini doruklarınıza kadar yaşatacak olan filmin imdb puanın da ne olacağı merakla beklenmekte.

Çekimlerinin de oldukça zor şartlarda gerçekleşen filmin ses ve efektleri de hayli büyüleyici olmuş. Ama şimdiden söyleyebilirim ki vizyona girmeden bile hayli ses getirmeyi başarmış olması başarılı olacağını göstermektedir.

ilgili bağlantı: geym of bizans izle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder