24 Ağustos 2014 Pazar

Yükselen yeni trend filmler : "Kore Filmleri"

Türkiye'de 13 - 20 arası yaş grubu büyük kısmı kore filmlerini izliyor veya dizilerini sürekli olarak takip ediyor.Kore filmleri ilk olarak Türkiye'de 2000 yıllarda piyasaya çıkmadı sıkça.Aslında ilk zamanlar daha çok korku ve gerilim türündeki filmlere yönelik filmleri vardı.Bunlardan en bilindik 2003 yılında gösterime girmiş olan "Karanlık Sırlar – A Tale of Two Sisters" kore filmi.

Türkiye'de son 5 yılda özellikle Kore film sektörü korku filmlerinden çok romantik ve aşk filmlerine yönelmeyi tercih etti.Bu Türkiye'dede çok ilgi gördü.Kore dizileri,filmleri artık daha çok aşk ve romantizm içerikli olmaya başladı.

Kore Filmleri izlemek Ne Kazandırır ?

Aslında her film sektöründeki filmlerden o ülkeye ait kültürler ve sentezler alabilirsiniz.Mesela hint yapımlı bir filmi izlerken hintlilere ait yaşam standartları üç aşağı beş yukarı öğrenebilirsiniz.

Kore filmleri izlerken korelilerin hangi konularda hasssas olduklarını değerlerini de keşfedebilirsiniz.Sonuç olarak bir kültür yansıtıyorlar ve siz bunu filmlerden gördüğünüz kadarıyla öğreniyorsunuz.

Elbette bir kültürü yakından tanıyabilmenin yolu o ülkede belirli bir süre yaşamaktır.Ama kore filmleri izleyicileri bunu bir çoğu yapma imkanı bulamadığından bu yola gidiyor.

kore filmleri izle
Türkiye'de kore filmleri izlemek için çok güzel bir site adresiniz sizlerle paylaşacağım.Zaten film izle sektöründe oldukça başarılı bir film izleme platformu olan hdfullfilmizlesene.com, sizlere kore filmlerinin en güzellerini sunuyor.

Sizde hd film izle kalitesini ilikleriniz kadar hissetmek istiyorsanız kore filmleri müptalaları için hdfullfilmizlesene.com tavsiye ediyor,mutlaka ziyaret etmeniz gereken siteler arasında gösteriyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder